Keshequa Central School District Home

SCHOLARSHIP WINNERS

KOLE J. ANDRESS
Genesee Valley Educational Partnership HM Olson Award
 
HANNAH S. BACON
M & T Bank Award
 
JONATHON L. BAILEY
Nunda American Legion Post 333 Future Military Service Award
           
ASHLEY E. BARKLEY
Amy Therrien Borgus Memorial Drama Award,
Keshequa Music Department Outstanding Vocalist Award
Once Again Nut Butter Conservation/Sustainability Award
 
BRENT C. BIRD
National Honor Society Senior Member Award
 
ANALEA L. BLACKBURN
Keshequa Teachers’ Association Outstanding Senior Award in Math
New York State Academic Excellence Award
Ormond Scism Memorial Science Award
 
BRYCE J. BORDEN
Eleanor Ruth Scholarship
 
MACY V. BOSS
Cooley Memorial Prize Award
 
PAIGE L. BURLEY
Katelyn Brewer Memorial Award
Keshequa Alumni Association Award
New York State Academic Excellence Award
 
ELIZABETH A. CASSIDY
Keshequa Alumni Association M. Alice Doyle Award
Keshequa Teachers’ Association Outstanding Senior in Business
 
AIDAN A. CRITTENDEN
Keshequa Bus Drivers Association Scholarship
Keshequa Teachers’ Association Outstanding Senior Award in English
Keshequa Teachers Association Outstanding Senior Award  in Foreign Language
 
BRITTNEY A. DURYEA
Bobbi Jo Brown Memorial Award
 
CHRISTOPHER D. EDDY
Jack Holmes Scholarship Award
Keshequa Teachers Association Outstanding Senior Award in Science
Livingston County American Legion Award
National Honor Society Senior Member Award
New York State Attorney Generals Office Triple C Award
 
JACOB A. ELLIOTT
Douglas Alan Award
 
ALLISON C. GALTON
Keshequa Teachers’ Association Scholarship
Once Again Nut Butter Food Science Award
 
GAGE T. GEENS
Keshequa Teachers Association Outstanding Senior Award in Physical Education
Nunda American Legion Post 333 Future Military Service Award
United States Marine Scholastic Excellence Award
 
COLLIN J. HALLETT
Keshequa Alumni Association M. Alice Doyle Award
 
JASON R. HIERL
Eleanor Ruth Scholarship
 
JILLIAN R. JAMES
Keshequa Teachers Association Outstanding Senior Award in Fine Arts
 
MADISON P. JAMES
Keshequa Alumni Association Award
Keshequa Teachers Association Outstanding Senior Award in English
Nunda Kiwanis Award
 
WILLIAM E. JOHNSON
Once Again Nut Butter Agriculture General Award
Genesee Valley Education Mt. Morris NAPA Auto Supply Award
 
MIGUEL R. KUNKLE
W. Forrest Watkins Memorial Scholarship Award
 
ZACKARY P. MANNIX
Jack Rutledge Scholarship Award
 
PAIGE O. McKERROW
Joseph Barone Memorial Scholarship
 
JASMINE M. MERCADO
Jack Rutledge Scholarship Award
 
HANNAH C. OSTRANDER
Earth Club Scholarship
 
HANNAH R. PATCHIN
Dr. Wilcox and Mrs. Wilcox Health Care Profession Award
 
DAKOTA R. PILC
Keshequa Music Tech and Sound Award
Nunda Kiwanis Award
Nunda Rotary Interact Club Award
           
DENAE M. RATHBUN
George Osgoodby Memorial Honor Award
 
BEN W. SMATHERS
Keshequa Teachers Association Outstanding Senior Teachers Choice Award
 
SARAH E. SMATHERS
Gary Ayers Memorial Scholarship
 
HUNTER E. STEPHENS
Ruby and John Goodrich Scholarship
Matthew King Memorial Scholarship Award Honor Certificate
 
EMMA C. THOMPSON
Ryan Almeter Memorial Scholarship Award
 
EMILY M. WEAVER
American Legion Scholastic Award
Dalton Gang Sportsman Club Scholarship
Dana Bugman and Allyn Bugman Memorial Scholarship
Jack and Fran Mann Memorial Service Award
Keshequa Music Department Outstanding Instrumentalist Award
Nunda American Legion Post 333 Future Military Service Award
Nunda Rotary Club Scholarship
New York State Academic Excellence Award
Tompkins Award
 
BRENDAN R. WHITE
Andrew Fraser Scholarship
Genesee Valley Educational Partnership Top Dog Award
 
ADRIANNA E. WILKINS
Keshequa Teachers Association Outstanding Senior Award in Social Studies
Lynn Barber Memorial Award
 
FAITH M. WOOD
Kathy S. Ritter Memorial Scholarship
Maria Joy Thompson Amador Memorial Scholarship
 
AMY S. WRAY
Douglas Alan Award
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Upcoming Events

Graduation

Time: 1 PM – 2 PM
Location: Silver Lake Twin Drive In Theatre, Perry NY
Jun 27

Recent News